Leírás
Táborunkkal hasznos és érdekes elfoglaltságot nyújtunk az általános iskolás gyerekek számára a tanítási szünetben. A programok összeállításánál arra törekedtünk, hogy az eltérő érdeklődési körű gyerekek is megtalálják nálunk a számukra izgalmas programot.
Program:
1. nap
a. Ismerkedés a helyszínnel, egymással, programismertetés
b. A régészek világa kitárul: a régészek munkájának megismerése, ásatás bemutató a múzeumban a gyerekek részvételével, régész vezetésével.
c. 12-13 óráig ebéd
d. 13-15 óráig kedvező idő esetén hajózás a Balatonon; rossz idő esetén a játékos múzeum bemutatkozik (kincskeresés, interaktív játékok, társasjátékok, stb.).
2. nap
a. Kedvező idő esetén: Felfedező túra a Keszthelyi–hegységbe, ahol a gyerekek a természeti és történeti értékekkel és emlékekkel ismerkednek meg a részt vevő környezetmérnök és régész
vezetésével.
b. Eső esetén: Balatoni halak megismerése és halboncolás múzeumpedagógus vezetésével
c. 12-13 óráig ebéd
d. 13-15 óráig Ismerkedjünk a Balaton környéki várakkal. Vár makettek, digitális makettek és régész segít bepillantani a várak és a középkori várvédők világába.
3. nap
a. A restaurátorműhely titkai. Ki a restaurátor, hogyan végzi a feladatát? Hogyan válik egy leletből műtárgy? Ezen kérdésekre kap választ, aki rész vesz a foglalkozáson, amelyen maga is készíthet agyag tárgyakat. A foglalkozást restaurátor vezeti.
b. 12-13 óráig ebéd
c. 13-15 óráig Természeti és épített értékek Keszthelyen – séta
4. nap
a. A Balaton néprajzi kincsei című foglalkozáson valóban kincsekkel találkozhatsz. Olyan értékes és szép tárgyak kerülnek elő a néprajzi raktár mélyéről, amelyekkel nagyon kevesen találkozhatnak, de még kevesebben foghatják kézbe azokat. Néprajzos mesél arról, mire használták e tárgyakat, miért, és hogyan készültek.
b. 12-13 óráig ebéd
c. 13-15 óráig Hagyományok és szokások október végén. A résztvevők töklámpást készíthetnek, megismerkednek e szokás eredetével is, de a magyar szokásokkal is. Vezeti: múzeumpedagógus.